Malatya Çarşı Market olarak, 1994 yılında, Turgut Temelli Caddesindeki ilk marketimizle modern perakendecilik sektörüne giriş yaptık.”Bütçenizin Tek Dostu” ilkesiyle çıktığımız bu yolculukta, çok kısa sürede sizlerin güven ve teveccühünü kazanarak bugünkü bu güçlü kuruluşun sağlam temellerini atmış olduk.

   Marketimiz, kazanımlarını; dürüstlük ve saygı prensipleriyle, “365 Gün Avantajlı” fiyatlarıyla yine müşterilerimize sunmayı ilke edindik. Bu sayede bugün Malatya’nın çeşitli semtlerinde 16 şubemizle hizmet vermekteyiz. Düşük fiyat politikamızı promosyonel aktivitelerle desteklemekte ve aynı zamanda kazanımlarımızı düzenlediğimiz hediye ve çekiliş kampanyalarıyla siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız.

   Tüketicisine kaliteyi ve zengin çeşidi ucuz sunmakla beraber,farklı ve kazançlı alışveriş ortamı hazırlayan kurumumuz aynı zamanda Malatya ekonomisine ve Malatya’da vergi sıralamasındaki yeriyle ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

   Bugün hedeflerimiz ve ilkelerimiz doğrultusunda,200 ü aşkın personelimizle hizmet vermekteyiz.. Ayrıca et sektöründe kendi çiftliğimizi kurduk,çiftlikten sofranıza sloganıyla ette markayız .şube sayılarımızı artırarak, güveninize layık olma gayretiyle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. 

ÇARŞI MARKETLER ZİNCİRİ`nde AMAÇ ve HİZMET ANLAYIŞI
 
  * İnsanlara en iyi hizmeti  ve kaliteyi sunabilmek  
  * Tüm ilşkilerimizde saygılı,içten,adaletli,açık ve dürüst bir yapı içerisinde olmak.  
  * Kısa dönemli yüksek kazanç değil,MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ilkesini benimsemek  
  * "BÜTÇENİZİN TEK  DOSTU" sloganımız doğrultusunda,MÜŞTERİYE EN YAKIN NOKTADA hizmet vermek. 
  * Müşteriyi kazanmak kadar,devamlı olmasını sağlamak  
  * ÇARŞI Markasını  Malatya ile özdeşleştirmek adına Malatya ve Malatya`lıların beklentilerini iyi tahlil edip ortak paydalarda buluşmak.  
  * Yapılan her çalışmanın "Malatya`nın gelişmesi" demek olduğunun bilincinde olmak 
  * "Müşteri varsa biz varız" düşüncesiyle satış politikamızı "Müşteri tatmini" üzerine kurmak. 
  * Perakende sektöründeki modern yöntem ve teknikleri;müşterilerin ekonomik ve kültürel gerçeğine uygun yapmak.  
  * Kalite ve hijyenden tavizsiz,güler yüzlü hizmet sunmak ve müşteri memnuniyeti ilkesi ile gelişmeyi sürekli kılmak.     
  * Faaliyet gösterdiğimiz  konularda sürekli gelişme anlayışı ile kaliteli ürün ve hizmetler sunan öncü, dinamik, ve lider şirketlerden biri olmak.